Sport

Xhaka dëshiron vetëm Romën, kjo është kërkesa që i ka bërë Arsenalit

Granit Xhaka thuhet se dëshiron të bashkohet me çdo kusht me Jose Mourinho te Roma, duke e shtyrë Arsenalin që ulë çmimin e kërkuar 17.5 milionë euro.

Sipas Sky Sport Italia, negociatat po vazhdojnë mirë midis klubeve për shqiptarin.

Oferta e parë prej 15 milionë euro u refuzua, por thuhet se Topçinjtë kanë hequr dorë nga kërkesa e tyre prej 25 milionë euro, duke e ulur shifrën te 17.5 milionë euro.

Kjo do të thotë që hendeku mund të plotësohet me disa bonuse të lidhura me paraqitjet.

Xhaka po luan një rol kryesor në proces, duke e shtyrë Arsenalin ta lirojë që të punojë me Jose Mourinho në “Olimpico”.

28-vjeçari është nën kontratë deri në vitin 2023, ndërsa në klub është që nga viti 2016.

Ai ishte blerë për 45 milionë euro nga Borussia Monchengladbach.

Postime të ngjajshme
Sport

Gazetari i ‘The Guardian’: Norwich ka transferuar lojtarin më të mirë kosovar

Sport

Lojëra interesante dhe emocione të mëdha dhurojnë fëmijët në garat e “Play-Off-it Nacional”

Sport

Arrihet marrëveshja mes klubeve, Xhaka pritet t’i bashkohet Romës

Sport

EKSKLUZIVE: Donjet Shkodra do të transferohet te skuadra kosovare