Sport

Xhaka asist, Mehmedi shënon gol, Zvicra në epërsi falë shqiptarëve

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Zvicra është duke e mposhtur me rezultat 3-0 Gjibraltarin në kuadër të kualifikueseve për Euro 2020

Tre shqiptarë janë duke luajtur nga fillimi për Zvicrën në këtë takim.

Granit Xhaka, Admir Mehmedi dhe Albian Ajeti startuan kundër Gjibraltarit.

Xhaka dhuroi asist në golin e parë të Zvicrës që u shënua nga Zakaria në minutën e 37-të, ndërsa Mehmedi realizoi golin e dytë për Helvetikët në minutën e 43-të. Në fund të pjesës së parë shënoi edhe Rodriguez për rezultatin 3-0.

Më poshtë mund ta shihni asistin e Xhakës dhe golin e Mehmedit.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv