Sport

Xavi nuk harron ‘zakonin’, dhuron super asistime në stërvitje

Tekniku spanjoll duket se nuk ka harruar ende aftësitë të luajë futboll.

Xavi Hernandez pak ditë më parë morri drejtimin e Barcelonës duke zëvendësuar në stol të shkarkuarin Ronald Koeman, shkruan lajmi.net.

Përkundër që është bërë trajner, duket se Xavi nuk i ka harruar ende aftësitë e tij prej mesfushori.

Ai është parë sot në stërvitjet e klubit duke dhuruar asistime për lojtarët e tij Luuk De Jong e Samuel Umtiti.

Ish-mesfushori bëri disa krosime shumë të mira duket dëshmuar që ende cilësitë e tij.

Tek futbollistët e Barçës shihet një entuziazëm i madh për të punuar dhe arritur suksese me trajnerin e ri.

Në videon më poshtë shihen disa nga krosimet e sakta të Xavit.

Related posts
Sport

Granit Begolli afër marrëveshjes me skuadrën e madhe kosovare

Sport

Këto janë 12 skuadrat që tanimë kanë siguruar kualifikimin nga grupet e Ligës së Kampionëve

Sport

PAMJET: “Shpërthen” stadiumi San Siro, shënohet goli i parë në ndeshjen Milan-Liverpool

Sport

Kroos me gol spektakolar zhbllokon shifrat në ndeshjen Real Madrid – Inter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *