Lajme

VV frikësohet të hyjë e vetme në zgjedhjet lokale në këtë komunë, lidh koalicion me AKR’në

Lëvizja Vetëvendosje ka lidhur koalicion parazgjedhor me AKR-në në komunën e Dardanës(Kamenicë) për zgjedhjet lokale që pritet të mbahen më 17 tetor.

Marrëveshja është arritur mes dy degëve të partive në këtë komunë.

Kryetar i kësaj komune është Qëndron Kastrati i PSD-së.

Marrëveshja e nënshkruar nga Lëvizja Vetëvendosje dhe Aleanca Kosova e Re (AKR) nënkupton përkrahjen e kandidatit për kryetar komune i propozuar nga VV, Kadri Rahimaj dhe garimin me lista të ndara për kuvendin Komunal. /gazetametro.net

Postime të ngjajshme
Lajme

‘Amerika merr në dorë komplet situatën’

LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

Lajme

U mbajt mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, ja për çfarë u diskutua

Lajme

Tragjike: Vetura del nga rruga dhe bie në lumë, një i vdekur dhe dy të lënduar