Lajme

Vuçiq flet për pjesëmarrjen e Kosovës në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq gjatë një takimi që kishte me sportistet serbë e ka komentuar edhe pjesëmarrjen e Kosovës në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, shkruan Demokracia.com.

Ai ka thënë se askush nuk duhet të shqetësohet për këtë. Ky është sport dhe nuk ka nevojë të bëhet ndonjë veprim politik nëse ballafaqoheni me ta në Tokio.

“Shpresojmë për sukses, fitore dhe gëzime. Ju do të keni konkurrentë nga Kosova, por mos u shqetësoni. Ju bëni sport. Ne jemi me ju”, ka thënë Vuçiq.

“Nuk ju detyrojmë ta bëni ndonjë veprim politik. Ne do t’ju mbështesemi. Duam që ju të fitoni”, shtoi ai.

Postime të ngjajshme
Lajme

KEDS njofton për zonat që do të kenë mungesë të energjisë elektrike

Lajme

Valon Syla i lidh përgjimet me Xhelal Sveçlën e Haki Abazin

Lajme

Sindikata e Zjarrfikësve letër kryeministrit, ka disa kërkesa

Lajme

Rrufeja godet dasmorët, së paku 17 të vdekur