Lajme

Vucic: Tema e Kosovës mbizotëroi takimet me Palmer dhe Wilson

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç të Mërkurën zhvilloi takime të ndara në New York me Zëvendës Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA Matthew Palmer dhe Zëvendës Presidentin Ekzekutiv të Këshillit Atlantik Damon Wilson.

“Një bisedë e gjatë, serioze dhe e përgjegjshme me Zëvendës Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA Matthew Palmer për marrëdhëniet Beograd-Prishtinë si dhe për marrëdhëniet e përgjithshme Serbi-SHBA”, ka shkruar Vucic në një postim në profilin në Instagram BuduchnostSrbijeav, raporton BlicMedia

Tema e Kosovës mbizotëroi bisedën me Wilson.

“Mbrojtja e interesave të serbëve në Kosovë dhe ruajtja e interesave jetike kombëtare dhe shtetërore të Serbisë ishte thelbi i përpjekjeve të mia në bisedën me z. Wilson,” shkruajti gjithashtu Vucic në postim./BlicMedia.net/

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat

Lajme

Jabllanoviq: Nëse dikush mendon se serbët mund të qeverisen me 200 vota, nuk i njeh serbet sa duhet