Lajme

Vucic, presioni nga BE dhe ShBA për njohjen e Kosovës po rritet

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq deklaroi sot se “nuk ka vend për panik”, megjithëse e pranoi se presioni i Bashkimit Evropian dhe Shteteve të Bashkuara për njohjen e Kosovës po rritet.

“Shpresoj se Greqia nuk do të veprojë si Izraeli. Unë jam i befasuar që ministri i saj i Punëve të Jashtme po vjen në Prishtinë,” tha Vuçiq për TV Happy.

Ai tha se një veprim i koordinuar i presionit po kryhet gjithashtu kundër Spanjës, duke shtuar se Serbia nuk ka asnjë lidhje me ndonjë letër non paper që po shfaqet këto ditë.

“Ata duan të na shtypin pas murit, kështu që ata do të na ndalojnë në zhvillimin ekonomik,” tha Vuçiq.

Postime të ngjajshme
Lajme

Tre të lënduar pas rrokullisjes së një veture në autostradën “Arbën Xhaferi”

Lajme

Agim Veliu me akuza të rënda ndaj Abdixhikut pasi e shkarkoi

Lajme

Kjo është lista e emrave të personave që duhet të paraqiten për t’u vaksinuar nesër te salla ‘1 Tetori’

Lajme

U kthye në Kosovë pas 29 vjetësh, mërgimtari pritet në Aeroport me surle e tupanë