Lajme

Voton Edi Rama, gazetarët e pyesin për Albin Kurtin

Kandidati për kryeministër nga radhët e Partisë Socialiste, Edi Rama ka shfrytëzuar të drejtën e votës.

Rama u shprehë se demokracia është një sport pa spektator dhe se secili duhet të zbres në fushë për të gjuajtur me votë.

“Sot është dita që të mos ushqejmë asnjë ndjenjë negative që me votën e vet shprehë një opinion tjetër. Sot si asnjëherë jemi nëj familje në të njejtën atëdhe. Askush mos të harroj që demokracia është një sport pa spektatorë dhe secili duhet të zbres vetë në fushë dhe të gjuaj me votë. Kështu që zbrisni në fushë dhe gjuajeni me votën tuaj. Fitoftë më i miri”, u shprehë Rama.

Ai u pyet nga gazetarët edhe për kryeministrin e Kosovës Albin Kurtin që votoi sot në Shqipëri, por ai refuzoi të flas.

Postime të ngjajshme
Lajme

Arben Vitia shkarkon dy zyrtarë të shëndetësisë

Lajme

Citaku: E tmerrshme, nëna ime ka pritur katër orë për të marrë vaksinën Anti Covid

Lajme

Snajperisti gjerman i Koshares i komenton Vjosa Osmanit, ia poston foton nga qendra e vaksinimit

Lajme

Erdhi për Bajram në Kosovë, mërgimtarit në Ferizaj ia vjedhin veturën