LajmeZgjedhjet 2021

Votat e PDK-së në Podujevë: Hoxhaj i treti, por kush janë dy më të votuarit

Partia Demokratike e Kosovës në komunën e Podujevës ka arritur të marr 4.478 vota ose 11,54% të totalit të përgjithshëm.

Kandidati për kryeministër nga radhët e PDK-së, Enver Hoxhaj nuk ka arritur të marr më së shumti vota nga partia e tij, pasi dy kandidatë për deputet arritën të sigurojnë më shumë vota.

Sipas të dhënave të publikuara nga Indeksonline, Floretë Zejnullahu dhe Isak Shabani kanë marrë më së shumti vota në Podujevë.

Shabani ka arritur të marr 3448 vota, kurse Zejnullahu ka 3176 vota.

Ndërsa, Hoxhaj mori 3098 vota

Postime të ngjajshme
Lajme

Bahtiri flet për veturën superluksoze “Maybach”: Tregon se cili anëtarë i familjes e bleu atë

Lajme

Ja si po i kalon ditët Ivanka Trump pas largimit nga Shtëpia e Bardhë

Lajme

Zhvarrimi i familjes Jashari, ja si Gërxhaliu e puthi kafkën e komandantit legjendar

Lajme

Agim Bahtiri tregon nëse do të rikandidojë për kryetar të Mitrovicës