Sport

Vojvoda thumbon përsëri kapitenin çek

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kosova arriti fitore falë golit tinëzar të Mërgim Vojvodës me rezultat 2:1

Pas ndeshjes Vojvoda ka thumbuar përsëri kapitenin e Çekisë Suchyn, ku të njëjtën gjë e kishte bërë edhe para ndeshjes në konferencë për media.

“S’pranuam gol, por na hini përmas. I hyri përmas Çekisë. Kjo tregon se sa jemi të lidhur krejt bashkë dhe sa jemi rritur si Kombëtare. Se di cili lojtar ishte.. Suxhuk… Sot i treguam ndryshe dhe duhet ta marrim me vete këtë pozitivitet”, u shpreh Vojvoda.

“Dardanët” tani prijnë në grupin A me 8 pikë duke lënë prapa Anglinë e cila ka dy ndeshje më pak.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv