Lajme

Vlora Çitaku mesazh Xhelal Sveçlës

Ish-ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka reaguar pas arrestimit të aktivistëve të Partisë Socialdemokrate.

Çitaku përmes një shkrimi në llogarinë e saj në Facebook, ka thënë se është e indinjuar dhe e zhgënjyer nga pamjet e arrestimit të tyre.

“Ministri i Brendëshëm, një protestues profesionist, duhet të skuqet nga këto pamje”, ka thënë ajo.

Postimi i plotë:

E indinjuar, e zhgënjyer, e tmerruar nga kjo pamje sot.

Përtej kauzës së protestuesve, me të cilën pajtohem plotësisht, ky lloj demonstrimi i dhunës ndaj tyre është tërësisht i papranueshëm.

E di që shumica dërrmuese e pjestarëve të Policisë së Kosovës janë gra dhe burra të ndershëm të cilët i shërbejnë shtetit me nder.

Por, imazhet që pamë sot nuk do të doja t’i shihja askund në botë, e aq më pak në Kosovë.

Ministri i Brendëshëm, një protestues profesionist, duhet të skuqet nga këto pamje./Demokracia.com/

Postime të ngjajshme
Lajme

Parashikimi i motit në Kosovë, këto temperatura na presin javën e ardhshme

Lajme

Kryeministri kroat tallet me serbët: Nikolla Tesla është aq serb sa Bruce Lee

Lajme

Detaje nga plagosja në Podujevë, 50 vjeçari u qëllua në këmbë

Lajme

Sa janë të sigurta të dhënat personale në Kosovë?