Sport

Vllaznia – Ramiz Sadiku, tre gola të shpejtë në këtë ballafaqim

Gjashtë sfida do të zhvillohen sot (e diel) në kuadër të javës së 12-të, të dy grupeve në Ligën e Parë, shkruan Sheshi.info

Në Grupin A zhillohen tri ndeshje, derisa ajo më kryesorja do të jetë në Gjakovë, ndërmjet Vëllaznimit dhe Trepçës, ndërsa dy duelet tjera janë Trepça ’89 – Rahoveci dhe Besa – Istogu.

Kurse edhe në Grupin B janë tre takime në orar, teksa kemi sfida interesante si Kika – Arbëria, Vllaznia – Ramiz Sadiku dhe Ferizaji – Fushë Kosova.

Të gjitha këto takime zhvillohen nga ora 13:00 dhe Sheshi.info do të ju mbaj të informuar në kohë reale për çdo ndryshim eventual të rezultatit.

Rezultatet LIVE:

GRUPI A:

Vëllaznimi – Trepça 0:0

Trepça ’89 – Rahoveci 0:0

Besa – Istogu 0:2

GRUPI B

Kika – Arbëria 0:0

Vllaznia – Ramiz Sadiku 0:3

Ferizaji – Fushë Kosova 1:1

Related posts
Sport

Kalvin Phillips bën zgjedhjen mes Liverpoolit dhe Manchester Unitedit

Sport

Dhjetë klubet me vlerën më të madhe

Sport

Faza e grupeve në Ligën e Evropës përmbyllet sonte: Këto janë 16 ndeshjet, vëmendja në Napoli

Sport

Këto janë skuadrat e kualifikuara në raundin eliminues në Ligën e Kampionëve

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *