Sport

Vjosa përforcohet me sulmuesin i cili vjen nga Liga e Parë

Klubi Futbollistik “Vjosa” ka qenë njëra nga skuadrat më akive në afatin kalimtar veror.

Skuadra nga Shtimja ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me futbollistin Florent Molliqaj, shkruan Gazeta Olle.

Sulmuesi i krahut së fundmi kishte luajtur për 2 Korrikun në Ligën e Parë.

“Florenti është lojtar që vjen nga KF. 2 Korriku në ligën e parë të Kosovës. Florenti do të kontriboj që sulmi i KF. Vjosës të jetë më i rrezikshëm dhe do të kontriboj edhe më tej në forcimin e repartit sulmues”, thuhet në njoftimin e klubit.

Skuadra e drejtuar nga Erdin Hashani garon në Ligën e Dytë dhe padyshim do të jetë ndër pretendentët kryesor për ngjitje në Ligën e Parë.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar