Zgjedhjet 2021

Vjosa Osmani tregon 10 këngët që po dëgjon gjatë fushatës, kjo është lista

U.D. e Presidentit të Kosovës dhe kandidatja për Presidente nga lista e Vetëvendosjes, Vjosa Osmani ka ndarë me ndjekësit e saj një listë prej 10 këngëve që ajo po dëgjon në këto kohë.
Osmani ka zgjedhur të shoqërohet me artistë shqiptarë e ata të huaj gjatë ditëve të fushatës zgjedhore, nga ‘rrugëtimi ngazëllues’ siç i thotë ajo, përcjell Gazeta Express.

Rita Ora e Dua Lipa janë pjesë e listës, e nga këngët në shqip ajo zgjedh ‘Bareshën’ nga Nexhmije Pagarusha, ‘Beso në Diell’ nga grupi ODA e ‘Me Jetu’ nga Vlashent Sata.

Nga kjo listë vërehet edhe tematika e këngëve që Osmani ka përzgjedhur, duke u vërejtur tema kohës, guximit dhe besimit për ndryshim.

Lista mund të jetë edhe si një thirrje për votuesit për t’u ngritur e për të votuar për këtë ‘ndryshim’.

Postime të ngjajshme
LajmeZgjedhjet 2021

Lista e 20 kandidatëve më të votuarit të PDK’së

LajmeZgjedhjet 2021

Votat e djalit të Sami Lushtakut në Drenicë

LajmeZgjedhjet 2021

Kandidati i PDK-së tregon se sa vota ka marrë

LajmeZgjedhjet 2021

Kaq vota mori gruaja e Adem Mikullovcit në Mitrovicë