Lajme

Vjosa Osmani dikur thoshte nëse nuk do të jetë në LDK do ta lë politikën

Vjosa Osmani në fillim të muajit janar pritet ta zyrtarizojë Iniciativën e saj ku edhe përfundimisht do t’i ndajë rrugët me partinë që bëri emër, LDK-në.

Osmani që aktualisht mban pozitën e ushtrueses së detyrës së presidentes, ka nisur tashmë “gjahun” për ta dobësuar LDK-në, dhe deri tani ka prezantuar ca “transferime” nga Malisheva e Gjilani, zyrtarë që më parë kanë qenë në LDK por i janë bashkuar rrugëtimit të Osmanit.

Por Vjosa Osmani vite më parë kishte dhënë një deklaratë të fortë vite më parë në emisionin “Debat Plus”, ku ishte e ftuar me Lumir Abdixhikun.

Osmani prerazi dhe forcërisht kishte thënë se nëse nuk është në LDK, ajo do të largohet përfundimisht nga partia.

“Krejt karriera ime politike lidhet me LDK-në dhe do të lidhet vetëm me LDK-në, kurrë asnjëherë me asnjë parti tjetër. Në ditët që unë nuk jam në LDK, nuk jam më as në politikë. Kaq. Aty unë e përfundojë karrierën time politike”, kishte thënë Osmani.

Postime të ngjajshme
Lajme

Qeni ndjek ambulancën që merr pronarin e tij, dhe pret gjashtë ditë jashtë spitalit

Lajme

Pacolli tregon nëse kishte ofertë nga Albin Kurti për zgjedhjet e 14 shkurtit

Lajme

Këto janë rrugët ligjore për partitë pas vendimit të KQZ’së për mos-certifikim

Lajme

Paralajmërohen vërshime në këto zona nesër