Lajme

Vjosa Osamani reagon për vrasjet në Prishtinë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani ka reaguar përmes një postimi në llogarinë e saj në Facebook ndaj ngjarjes makabre që ndodhi sot në kryeqytet.

Ajo ka bërë thirrje urgjente për angazhim për sigurinë e qytetarëve.

Ajo ka thënë se vrasja e dy qytetarëve dhe plagosja e dy të tjerëve në Prishtinë, është një tragjedi e thellë.

Osmani u bëri thirrje organeve të rendit dhe ligjit që rastin ta hetojnë sa më parë.

Derisa familjeve të viktimave, Osmani ju shprehë ngushëllime dhe uron shërim sa më të shpejtë për të plagosurit.

Ja postimi i plotë i saj:

Vrasja e dy qytetarëve dhe plagosja e dy të tjerëve, sot, në Lagjen e Spitalit, në Prishtinë, është një tragjedi e thellë! Ju bëj thirrje organeve të rendit dhe ligjit që të hetojnë rastin sa më parë. Familjeve të viktimave të ngjarjes së sotme, ju shprehë ngushëllimet më të sinqerta, ndërsa qytetarëve të plagosur ju uroj shërim sa më të shpejtë. Këto janë momente tragjedie e dhimbjeje për të gjithë ne dhe kjo duhet të na shërbejë si thirrje urgjente që të angazhohemi pareshtur për sigurinë e qytetarëve tanë.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat