Sport

Vjen reagimi nga Akil Gjakova pasi u shpall Kampion i Evropës

Akil Gjakova është kampion i Evropës në xhudo në kategorinë deri në 73 kilogramë.

Ai ka fituar medaljen e artë, teksa në finale e mposhti izraelitin, Tohar Butbul, në Kampionatin Evropian që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë.

 

Pas këtij triumfi ka ardhur edhe reagimi i vet Akilit në profilin e tij në Facebook.

Ai ka falënderuar të gjithë për përkrahjen dhe besimin, teksa falënderim të veçantë i bëri trajnerit Driton Kuka.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita i dërgon urime Malishevës dhe Ulpianës

Sport

Kjo do të jetë përballja e zjarrtë e “Play-off”-it për inkuadrim në Superligë

Sport

Këto dy skuadra bien nga Liga e Parë

Sport

Liga e Parë: Këto dy skuadra përmbyllin sezonin fantastik me inkuadrim në Superligë, ndërsa këto janë dy skuadrat që bien