Lajme

Vjen reagimi i parë nga VV pas dorëheqjes së Isa Mustafës

Kryetari i LDK’së e ka konfirmuar se ka dhënë dorëhqje, pas humbjes së thellë të partisë së tij në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Teksa, dorëheqja ka ndodhur pak minuta më parë, kolëgët e partisë e as ata të subjkevete të tjera nuk e kanë komentuar vendimin e Mustafës, një reagim ka ardhur nga zyrtari i LVV-së Arianit Beqiri.

Postimi i tij i plotë:

Lidhja Demokratike e Kosovës ka dalë 13.08 për qind në zgjedhjet e jashtëzakonshme, duke mbetur e treat, pas VV’së që doli 47.88 për qind dhe PDK’së që doli, që doli 17.36 për qind. Këto janë rezultatet preliminare dhe nuk janë numëruar votat me kusht dhe votat me postë.

Postime të ngjajshme
Lajme

Parashikimi i motit në Kosovë

Lajme

Parashikimi i motit për javën e ardhshme, temperaturat deri në 17 gradë

Lajme

Ende pa u bërë kryeministër, shqiptarët jashtë kufijve shprehin kërkesat ndaj Kurtit

Lajme

A do izolohemi? Komiteti Teknik i Ekspertëve mblidhet nesër për masat e reja