Sport

Vjen oferta e parë për Vedat Muriqin

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Vedat Muriqi ka filluar si është më së miri kampionatin të ligës elitare të shtetit turk.

Reprezentuesi i Kosovës në dy ndeshjet e para të edicionit të ri ka realizuar dy gola mjaft të bukur në fanellën e Fenerbahçes.

Këto dy gola si dhe ato gjatë fazës para përgatitore duket se kanë rënë në sy të klubeve të ndryshme botërore.

Sipas portalit Fotomac, një klub i Arabisë Saudite ka ofruar hiq më pak se 12 milionë euro për “kanarinat e verdha”.

Megjithatë këtë ofertë klubi stambollas e ka refuzuar pasi që nuk dëshirojnë të humbin shërbimet e 25-vjeçarit, i cili u transferua gjatë verës për katër milionë euro nga Rizespori, ku sezonin e kaluar 17 gola dhe ka pasur tetë asistime.

Ndryshe, shtatgjatin prizrenas do ta shohim edhe gjatë fundjavës në derbin e xhiros së tretë kundër Trabzonsporit.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv