Sport

Vjen lajmi që i prishi planet e të dy skuadrave

Erling Haaland është një nga lojtarët më të kërkuar në merkato, dhe telenovela e këtij transferimi merr një kthesë interesante.

Borussia Dortmund ka fiksuar çmimin e kartonit të norvegjezit plot 200 milionë euro, sipas AS. Një shumë e cila nuk u priste pasi reportimet e fundit kishin dhën atë rrethe 120 milionë.

Dy skuadrat që interesohen me shumë për sulmuesin janë Barcelona dhe Real Madrid, tani të dy skuadrat janë drridhur nga ky lajm.

Si duket as Mbappe e as Haaland nuk do të lëvizin gjatë merkatos verore pasi edhe Presidenti i PSG më herët deklaroi se nuk ka aspak shansë që Mbappe të largohet nga PSG.

Çmimi i Haaland nuk është real aspak, veqanarisht në një kohë krize dhe pandemie.

Real Madrid dhe Barcelona do të duhet tani të shikojnë diku tjetër për të përforcuar skuadrat e tyre.

Postime të ngjajshme
Sport

ZYRTARE: A&N përforcohet me ish-futbollistin e Lirisë

Sport

Mourinho i çmend tifozët e Romës, po e transferon yllin nga Real Madridi!

Sport

Ky lojtar largohet nga Trepça ’89

Sport

ZYRTARE: Gjilani prezanton transferimin më të ri