Lajme

Vjen koalicioni i ri parazgjedhor

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Ish-presidenti dhe njëkohësisht kreu i AKR’së, Behgjet Pacolli, i ftuar në emisionin Pressing të T7, ka thënë se nuk do të ketë bisedime me katër partitë e mëdha. Gjithashtu ka thënë se me këtë koalicion AKR’ja është shumë komod dhe së shpejti këtij koalicioni do t’i bashkëngjitet edhe një parti e re.

“Unë nuk besoj që do të ketë bisedë tani me katër partitë e mëdha të cilat janë të polarizuara”, ka thënë Pacolli.

Ai ka thënë se me këtë koalicion është shumë komod dhe pritet të aderoj edhe një parti tejtër.

“Ne jemi shumë komod, ne mbrëmë na u ka bashku edhe partia e drejtësisë, pritet të aderojë edhe një parti tjetër”, ka deklaruar Pacolli.

Madje këtë koalicion Pacolli e quajti multietnik.

“Ndoshta ndoshta ky koalicion do të ketë një karakter multietnik, por jo me listën serbe”, shtoi Pacolli.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat