Sport

Vjen goli i pestë në ndeshjen, Ballkani – Drenica

Xhiroja e tetë në Superligën e Kosovës do të hapet me dy takime shumë interesante.

Ballkani do të jetë nikoqir i skuadrës së Drenicës, pikërisht në stadiumin e Suharekës, shkruan Sheshi.info

Në anën tjetër, takim shumë interesant pritet të jetë edhe përballja mes Malishevës dhe Gjilanit, e cila zhvillohet në stadiumin “Liman Gega” në Suharekë.

Gazeta “Sheshi” do të raportojë minutë pas minute për këto dy ballafaqime:

LIVE

BALLKANI 3 – 2 DRENICA

87′ Krasniqi (Bal) plason një goditje të jashtëzakonshme, portieri në vendin e duhur

83′ GOOOOL! Armend Thaqi realizon për t’i dhënë epërsinë skuadrës

76′ Gripshi (Bal) shumë afër shënimit të golit të epërsisë, godet shtyllën

70′ GOOOOOOOOOOL! Rrustem Hoxha barazon shifrat në Suharekë

63′ Skuadra e Ballkanit është duke insistuar me të gjitha forcat përpara. Meriton Korenica plason një goditje të fuqishme, por e pret portieri Haxhijaj

61′ GOOOOOL! Astrit Thaqi realizon për Ballkanin, kthen skuadrën në lojë

54′ GOOOOOOOL! Kreshink Uka përsëri, dyfishon epërsinë nga penalltia

48′ E pabesueshme! Goditje të njëpasnjëshme të lojtarëve të Ballkanit, por asnjëra nuk përfundon në portë

-Fillon pjesa e dytë!

-Përfundon pjesa e parë!

+2 minuta shtesë

44′ Solomon (Bal) humbet rast shumë të mirë për skuadrën, rezultati mbetet i njëjtë

25′ GOOOOOOL! Kreshnik Uka realizon super gol

22′ Zabergja (Dre) nuk arrin ta shfrytëzojë gabimin e portierit, gjuan jashtë portës nga afërsia

13′ Solomon (Bal) provon me një goditje, por jo e rrezikshme

4′ Gripshi (Bal) me goditjen e parë drejtë portës, por pritet lehtë nga portieri Haxhijaj

-Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare:

Ballkani: Frashëri, Baftiu, Thaqi, As. Thaqi, Gashi, Gripshi, Krasniqi, Hoxha, Kuç, Jashanica, Solomon. Kryetrajner: Bekim Isufi

Drenica: Haxhijaj, Thaqi, Passamani, Qaqi, Jashari, Dervishaj, Lushtaku, Dos Santos, Avdulli, Uka, Zabergja. Kryetrajner: Tahir Lushtaku

Gjyqtarët: Visar Kastrati, Granit Hyseni, Gzim Mehmeti, Lirim Jashari, Shpëtim Murtezi (VAR)

Stadiumi i qytetit në Suharekë

MALISHEVA 1 – 1 GJILANI

86′ Sobowale (Mal) me një rast shumë të mirë për të shënuar gol, por nuk arrin ta gjuajë topin drejtë portës

72′ GOOOOOOOL! Gerhard Progni përsëri protagonist kryesor. Barazon rezultatin nga pika e bardhë

67′ GOOOOOOOL! Shënon Olivier për epërsinë e Malishevës. Super goditje e fuqishme

-Fillon pjesa e dytë!

-Përfundon pjesa e parë!

+2 minuta shtesë

40′ Progni (Gjil) plason një goditje nga largësia, e pasaktë

17′ Rast i mirë për Gjilanin, por nuk arrin ta shfrytëzojë si duhet

10′ Progni (Gjil) mundohet që të harkojë drejtë portës, por reagon mirë mbrojtja e Malishevës

-Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare:

Malisheva: Gashi, Kryeziu, Dumani, Stollçaku, Bruqi, Kacolli, Oliver, H. Hyseni, Vitija, Xhaka, Pefqeli. Kryetrajner: Arsim Thaqi

Gjilani: Koliçi, Progni, Halili, Gomes, Torassa, Hajdari, Dabiqaj, Krasniqi, Useini, Musolli, Hoxha. Kryetrajner: Ismet Munishi

Gjyqtarët: Genc Nuza, Besnik Morina, Fatmir Sekiraqa, Bardh Ajeti, Burim Jahmurataj (VAR)

Stadiumi: “Liman Gega”, Malishevë

Postime të ngjajshme
Sport

Zhegrova reagon pasi i siguroi fitoren Baselit me supergol në “frymën e fundit”

Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit