Sport

Vjen edhe lajmi i shumëpritur nga klubet spanjolle

Klubet spanjolle kanë pranuar një lajm të mirë gjatë ditës së sotme, shkruan Gazetasheshi.com

E përditshmja spanjolle, Marca, ka raportuar se La Liga u ka lejuar skuadrave që t’i zhvillojnë ndeshjet e tyre me 60% të kapacitetit.

Kështu, tifozët që do të jenë nëpër stadiume, sigurisht do të jenë në numër të madh.

Përpos tjerave, kjo do t’ju ndihmojë klubeve që të gjenerojnë më shumë të ardhura dhe kësisoj të stabliziojnë financat e tyre.

Barcelona në këtë rast, mund të përfitojë nga shitja e biletave të klubit dhe të përmiësojë aspektin financiar të klubit.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar