Sport

Visar Kastrati me asistentët e tij delegohet në ndeshjen e Ligës së Konferencës

Për herë të parë pas themelimit të Ligës së Konferencës gjyqtarët kosovarë do ta ndajnë drejtësinë në raundin e dytë të kësaj gare.

Është gjyqtari Visar Kastrati, me asistentët Besnik Morina e Imran Kabashi, si dhe gjyqtarin e katërt, Alban Shala, të cilët janë deleguar nga UEFA për ta ndarë drejtësinë në ndeshjen e raundit të dytë kualifikues në Ligën e Konferencës, ndërmjet skuadrës bullgare Arda dhe asaj izraelite Hapoel Beer –Sheva.

Kjo ndeshje zhvillohet të enjten, në orën 20:00, në stadiumin “Arda Arena” në Kardjali.

Më herët gjatë këtij muaji UEFA kishte deleguar katërshen e gjyqtarëve kosovarë në krye me Genc Nuzën në ndeshjen e Ligës së Kampionëve, Dinamo Zagreb – Valur.

Postime të ngjajshme
Sport

Eksperti i jep shpresë Eriksenit: Mund të luajë me një kusht

Sport

Astrit Selmani, i pari që e realizon “hat-trick” në Conference Leauge

Sport

“Bombardon” përsëri Muriqi, realizon gol të bukur në miqësore me Lazion

Sport

EKSKLUZIVE: Agon Llugiqi bëhet me ekip të ri