Sport

Virgil Van Dijk, mbrojtësi më i mirë në Evropë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Virgil van Dijk e ka fituar çmimin e parë individual.

Mbrojtësi i Liverpool është shpallur mbrojtësi më i mirë në Evropë, në ceremoninë e UEFA-së që është duke u mbajtur aktualisht.

Ylli i ‘Të Kuqëve’ ruajti rekordin brilant duke shkuar në 64 ndeshja pa u dribuluar dhe ndihmoi klubin e tij të triumfonte në Ligën e Kampionëve.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv