Sport

Vinicius dhuroi spektakël në fushë ndaj Argjentinës, shikoni driblimin e tij që “çmendi” të gjithë

Argjentina barazoi pa gola ndaj Brazilit (0-0), në ndeshjen e xhiros së 14-të të zonës kualifikuese të Amerikës së Jugut.

Me disa emra të mëdhenj të futbollit botëror në fushë, loja pati tempo në të dyja anët dhe gjithashtu disa polemika me hyrje më të vrullshme, por asnjë nga skuadrat nuk arriti të gjente rrugën drejt golit në një stadium të mbushur plot të San Juan.

Vinicius Junior bëri spektakël në një moment, duke dribluar kundërshtarin në një stil të mrekullueshëm me topin lartë, veprim ky që u komentua shumë.

VIDEO:

Postime të ngjajshme
Sport

17 futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid, skuadra portugeze futet në fushë me nëntë lojtarë

Sport

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Villarreal dhe Barcelonës, por Depay humbet një shans të artë

Sport

Formacionet zyrtare: Villarreal - Barcelona

Sport

Vushtrria kampion vjeshtor në prag të 100 vjetorit të klubit, ja si e festuan fitoren e sotme