Sport

Villareal – Real Madrid, ky është rezultati pas pjesës së parë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Villarealit dhe Real Madridit.

Rezultati pas pjesës së parë është i barabart me shifrat 1:1.

Fillimisht Villareal ka kaluar në epërsi ndaj Real Madridit në takimin i cili po luhet në kuadèr të javës së tretë tē la ligës, shkruan BlicMedia.

Skuadra e Zinedine Zidane nuk e ka nisur mirë këtë përballje pasi èshtë ndëshkuar nga një gol i hershëm i skuadrës vendase.

Moreno ka kaluar në epërsi Villarealin në minutën e 12 të takimit.

Ndërsa Reali ka barazuar në minutën e fundit të pjesës së parë me anë të uellsianit Gareth Bale. /BlicMedia.net

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv