Sport

Vijnë fjalët e para të Milot Avdylit pas transferimit në Aarau

Milot Avdyli bëri një hap të madh në karrierë duke u transferuar nga Trepça ’89 te Aarau në Zvicër.

18 vjeçari nënshkroi kontratë deri në qershor të vitit 2023, përcjellë Gazeta Olle.

“Së pari dua të falënderoj Zotin, pastaj familjen time, trajnerët e mi, menaxherin tim dhe të gjithë të tjerët që më kanë mbështetur gjatë rrugës. Unë jam gati për sfida të reja në karrierë dhe premtoj se do të jap më të mirën time!” ka shkruar Avdyli në Facebook.

Ai ka filluar karrierën te shkolla e futbollit ‘Kurda’, pastaj luajti te juniorët e Vushtrrisë ndërsa në Superligë debutoi me Trepçën ’89.

Postime të ngjajshme
Sport

Superliga e Kosovës: Kjo është lista e golashënuesëve pas 22 xhirove

Sport

Komisioni për Ankesa shqyrton shkresën e Drenicës, ky është vendimi i marrë!

Sport

FC Prishtina – Llapi kryendeshja e javës së 23-të

Sport

Fjalë të pakta, por me shumë kuptim… Ja çfarë thotë Klodian Duro pas fitores së Feronikelit