Lajme

Vetura bie nga ura, lëndohen gjashtë persona

Gjatë persona janë lënduar në një aksident trafiku pasi që dyshohet se drejtuesi i automjetit ka humb kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe bie nga ura poshtë, në Prizren.

Në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës thuhet se si pasojë, lëndime trupore ka pësuar vetë drejtuesi i automjetit dhe pesë pasagjerët e tij, përcjell Demokracia.com.

“Prizren 12.07.2021 – 01:00. Ka ndodhur një aksident trafiku me lëndime, ku i përfshirë ka qenë një automjet i udhëtarëve dhe me drejtues mashkull kosovar. Dyshohet se deri te aksidenti ka ardhur kur drejtuesi i automjetit duke mos përshtat shpejtësinë e lëvizjes ndaj kushte të rrugës, humb kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe bie nga ura poshtë. Si pasojë, lëndime trupore ka pësuar vetë drejtuesi i automjetit dhe pesë pasagjerët e tij”, thuhet në raportin e PK-së.

Sipas policisë të lënduarit, pas tretmanit mjekësor janë liruar për në shtëpi.

Postime të ngjajshme
Lajme

Uran Ismaili bun në Tophane – Ja çfarë ndreqën këtë herë

Lajme

Parashikimi i motit në Kosovë, këto temperatura na presin javën e ardhshme

Lajme

Kryeministri kroat tallet me serbët: Nikolla Tesla është aq serb sa Bruce Lee

Lajme

Detaje nga plagosja në Podujevë, 50 vjeçari u qëllua në këmbë