Sport

Vetëm një skuadër në Serie A nuk ka raste pozitive me Covid-19

104 futbollistë që luajnë në Serie A raportohet se e kanë kaluar dhe aktualisht janë të infektuar me COVID-19.

Prej tyre, vetëm klubi i Udineses nuk ka raportuar asnjë rast të vetëm me virusin korona.

Marcelo Brozovic është futbollisti i radhës që luan në Serie A dhe që është infektuar.

Genoa mban rekordin për më së shumti raste të infektimeve – me 18 sosh.

Parma është në vendin e dytë me 12, kurse më pas vjen Roma me 11, Sampdoria me tetë, Fiorentina, Milani dhe Interi me shtatë.

Postime të ngjajshme
Sport

Klubi i njohur spanjoll futet në garë për Xherdan Shaqirin

Sport

Ndahet nga jeta ikona e klubit shqiptar të futbollit

Sport

Tifozët anglezë u rikthyen mbrëmë në stadium pas më shumë se tetë muajsh

Sport

Drita superfavorite, bastoren nuk e bëjnë hesap Llapin