Lajme

Veseli: S’kemi pse t’i lusim të tjerët për liberalizim, ta bëjmë punën tonë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka thënë se Policia e Kosovës duhet të jetë e pakompromis në mënyrë që t’i hap perspektiv vendit për integrim në BE.

Veseli në shënimin e 20-vjetorit të Policisë, kërkoi nga institucionet e vendit që ta kryejnë punën e tyre për liberalizimin e vizave e mos të presim nga shtetet e tjera.

“Policia e Kosovës duhet të jetë e pakompromis pasi kjo i hap perspektiv vendit për integrime euroatlantik”.

“Nuk kemi nevojë me i lut të tjerët për liberalizim të vizave, por t’i liberalizojmë vet në punën tonë. Liria dhe siguria janë thelbi i një shoqërie”.

“Kur ka zhvillim ekonomik aty ka mundësi edhe më të madhe. Faleminderit që shërbeni çdo ditë nën shërbimin e familjeve tona, e fëmijëve tanë”, tha Veseli. /EO

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat