Lajme

Veseli prezanton aderimin e radhës

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, pothuajse çdo ditë po e prezanton aderime të reja.

Në një video të postuar në Facebook, ish-kreu i Kuvendi të Kosovës, ka bërë të ditur se partisë së tij i është bashkuar Lulzim Berisha.

Veseli ka shkuar se anëtari më i ri i PDK-së, do të vazhdojë ta jap kontributin etij në ndërtimin e të ardhmes së Kosovës.

Ky është postimi i plotë i Veselit:
Ekonomisti me përvojë shumëvjeçare në fushën e kontabilitetit dhe auditimit, Lulzim Berisha, iu bashkua Partisë Demokratike të Kosovës.

Berisha ka dhënë kontribut të vazhdueshëm që nga viti 2007 në sektorin publik dhe privat, në Ministrinë e Financave, në Odën Ekonomike të Kosovës, në Shoqatën e Kontabilistëve të çertifikuar dhe auditorëve të Kosovës.

Në të kaluarën ka qenë edhe Kryetar i Komisionit për Licencim të Firmave dhe Auditorëve Ligjor, si dhe Anëtar i Komisionit për Kontroll të Kualitetit.

Si ekspert ekonomie dhe si pjesë e PDK-së, ai do të vazhdojë ta japë kontributin e tij në ndërtimin e të ardhmes së Kosovës.

Lulzim Berisha iu bashkua Partisë Demokratike të Kosovës

Ekonomisti me përvojë shumëvjeçare në fushën e kontabilitetit dhe auditimit, Lulzim Berisha, iu bashkua Partisë Demokratike të Kosovës.Lulzimi ka dhënë kontribut të vazhdueshëm që nga viti 2007 në sektorin publik dhe privat, në Ministrinë e Financave, në Odën Ekonomike të Kosovës, në Shoqatën e Kontabilistëve të çertifikuar dhe auditorëve të Kosovës.Në të kaluarën ka qenë edhe Kryetar i Komisionit për Licencim të Firmave dhe Auditorëve Ligjor, si dhe Anëtar i Komisionit për Kontroll të Kualitetit.Si ekspert ekonomie dhe si pjesë e PDK-së, ai do të vazhdojë ta japë kontributin e tij në ndërtimin e të ardhmes së Kosovës.

Posted by Kadri Veseli on Saturday, August 31, 2019

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat