LajmeSport

Veseli: Mos thoni më që s’marr vesh nga futbolli, fituam me rezultatin që ju thashë!

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ia ka qëlluar rezultatit të sotëm të lojës së Kosovës kundër Çekisë që përfundoi me rezultat 2 me 1.

Ai para ndeshjes kishte dhënë një prognozë, duke thënë se kombëtarja jonë do t’i jap dy gola, ndërsa Cekia një.

Dhe pas lojës ku u konfirmua ky rezultat, Veseli ka thënë se “mos thoni më që s’marr vesh nga futbolli, fituam dhe atë me rezultatin që ju thashë”.

Postimi i tij i plotë:

Mos thoni më që s’marr vesh nga futbolli. Fituam dhe atë me rezultatin që ju thashë.

Me këta djem në fushë, që nuk harruan kurrë prej nga vijnë dhe u kthyen për t’u bërë heronjtë tanë, gjithçka bëhet më e lehtë. Po, po, më i lehtë tani është edhe kualifikimi për Kampionatin Evropian.

Qysh po ia bëjmë për fanellat e Kombëtares? Tash më duhet të shoh kush prej jush e keni qëlluar rezultatin, ashtu si unë.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat