Lajme

Veseli me një propozim pakti për liderët e partive

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

v
Ndër të tjera, Veseli ka specifikuar se njëra prej pikave kryesore është që në listat e deputetëve të mos futen personat me aktakuza për korrupsion dhe nepotizëm.

“Javëve të fundit kam folur për luftën kundër korrupsionit dhe listën e pastër që do ta përfaqësojmë. Listë pa aktakuza dhe qeveri pa aktakuza. Unë kam marrë vendimin për largimin e personave me aktakuza për korrupsion. Unë i kam dëgjuar gjithë liderët politikë për luftën ndaj korrpusionit, por s’kanë marrë vendim. Sot propozoj një pakt kundër kurrpsionit. Gjithë liderët duhet ta ndërmarrim këtë veprim. Njëra prej pikave mund të bëhet këtë javë: Pastrimin e listave të kandidatëve që kanë aktakzua për kurrpsion dhe nepotizëm. U bëj thirrje gjithë liderëve që të nënshkruajnë këtë pakt për të dëshmuar”, është shprehur ai./indeksonline/

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat