Lajme

Veseli, me mbeshtetjën e Zotit dhe qytetarëve do të bëhet Kryeminister

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kadri Veseli, kreu i PDK-së, ka thënë sonte se është i bindur se do të jenë fitues të zgjedhjeve të 6 tetorit, falë reformave të bëra dhe mbështetjes së madhe qytetare për të dhe për PDK-në.

“Ne do të jemi fitues të padiskutueshëm dhe unë do të jem kryeministër i Kosovës, me mbështetjen e zotit dhe qytetarëve të Kosovës”, ka thënë Veseli.

Sipas tij, partitë tjera kot lodhën që po bëhen bashkë.

“Kot po lodhën që po bëhen bashkë… Me u bo bashkë pasha besën kom me i mujt edhe ma rond”, ka thënë Veseli në emisionin N’Konak që u transmetua në Tv Dukagjini.

Ai po ashtu në këtë emision ka folur edhe për “vijat e kuqe”, duke thënë se ai ka vija të kuqe vetëm për Serbisë dhe korrupsionin, por jo për shqiptarët./zëri/

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat