Lajme

Vërshimet në Kosovë, bllokohet hyrja për në Prishtinë

Reshjet e shiut që po bien gjatë ditëve gjatë këtyre ditëve kanë shkaktuar vërshime në disa vende të Kosovës.

Shkak i vërshimeve është bllokuar edhe rruga në Fshatin Korreticë e Epërme e Komunës së Drenasit, e cila rrugë të shpien në drejtim të Prishtinës.

Për shkak të nivelit të ujit dhe bllokimit të rrugës, gjitha automjetet që ia kanë mësyrë Prishtinës duhet të ndërrojnë rrugë për të hyrë në Prishtinë. Ndërsa uji ka vërshuar edhe disa biznese në Komunën e Drenasit

Si rrugë alternative po përdoret rruga Magure-Lipjan.

Postime të ngjajshme
Lajme

Familja Krasniqi ishte donator në ndërtimin e xhamisë tek ‘Mati 1’, foto të Albertit me babanë brenda saj

Lajme

Osmani e Bulliqi së bashku në Llap duke pirë çaj me limon

Lajme

PSD’ja e “gjobitë” Armend Zemajn

Lajme

Pas ndarjes nga jeta reagon edhe vëllai i vetëm i Albert Krasniqit