Sport

Vendoset hapja dhe mbyllja e afatit kalimtar në Premierligë

Afati kalimtar në Premier League do të hapet më 27 korrik do të mbyllet më 5 tetor, është njoftuar nga Premier League.

“Aksionarët e Premier Leagues janë pajtuar për datat e afatit kalimtar të verës për transferime për vitin 2020. Afati kalimtar do të jetë i hapur për dhjetë javë, duke nisur nga 27 korriku deri më 5 tetor. Në konsultim me Ligën e Futbollit të Anglisë, do të hapet edhe një afat kalimtar i brendshëm nga 5 tetori deri më 16 tetor. Gjatë këtij afati klubet e Premier Leagues do të mund të bëjnë marrëveshje me klubet e rangjeve tjera në Angli. Nuk mund të bëhen transferime mes klubeve të Premier Leagues në këtë periudhë. Këto afate kalimtare duhet të aprovohen nga FIFA”, është njoftuar nga Premier League.

Postime të ngjajshme
Sport

ZYRTARE: FC Ilyria United transferon futbollistin e Llapit

Sport

Kontestohet privatizimi, “Forca” paralajmëron protesta, Kajtazi nuk dorëzohet

Sport

Nga transferimi i Muriqit te Lazio do të përfitojnë para edhe dy klubet shqiptare

Sport

Musa Selimi për studentin e tij Jetmir Topallin: Ai është shembull se si me punë arrihet shumë