Sport

Vendime të rëndësishme merren nga Premier League

Premier League merr vendim, pushim në mes të sezonit duke filluar nga 14 nëntori i vitit 2022.

Një javë para fillimit të Kupës së Botës, që do të zgjasë deri më 26 dhjetor kur do të rikthehet në ‘Boxing Day’; tetë ditë pas finalës së Kupës së Botës.

Vendimi i dytë është marrur nga votimet e klubeve.

Klubet e Premier Leagues janë deklaruar njëzëri kundër mbajtjes së Kupës së Botës çdo dy vite.

Skuadrat ngritën shqetësime për ndikimet negative nga propozimet aktuale të FIFA-s, do të kishin në mirëqenien e lojtarëve, përvojën e tifozëve, përgatitjet parasezonale dhe cilësinë e garave.

Related posts
Sport

Xhaka rikthehet në stërvitje të plota, Arteta tregon kur do të jetë i gatshëm

Sport

Formacionet zyrtare: Roma – Inter

Sport

Broja thyen një tjetër rekord në Premier Ligë pas golit të shënuar

Sport

Eskalon debati mes Xhevdet Pozharit e Shpëtim Deskut: ‘Me pas qenë te unë ishim nda ndryshe’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *