Sport

Vendi dhe ora përballjes së shumëpritur mes Khabib e Gaethje

Khabib Nurmagomedov dhe Justin Gaethje do të përballen sonte në kuadër të UFC 254.

Dy yjet e MMA-së do të përcaktojnë sonte se kush do të jetë kampion i peshave super të mesme.

The Eagle ende nuk di se çfarë është humbja apo barazimi, pasi deri më tani ka 28 triumfe, për dallim nga Gaethje që ka 22 fitore, dy barazime, mirëpo asnjë humbje.

Dyshja kanë përfunduar të premten matjet zyrtare, derisa Khabib dyshohet se nuk e kishte peshën e duhur, mirëpo që ia doli mbanë.

Dagesatanezi arriti në peshën e 70 kilogramëve, për takimin që zhvillohet sonte (e shtune) nga ora 20:00 në Abu Dhabi, Ishullin Yas.

Për të pestën herë, dyshja nuk e kishin arritur akordin për t’u përballur mes vete, derisa kjo është hera e gjashtë dhe duket se do të realizohet.

Postime të ngjajshme
Sport

Ish-futbollisti i Dritës triumfon në Kupën e Lituanisë, thotë se është koha për një aventurë të re

Sport

Trajneri shqiptar harron Koronavirusin, rikthehet në stërvitje me skuadrën e tij

Sport

Rrëfimi special i shqiptarit: Si u futa në suitën e Maradonës, vinte në Tiranë për 100 mijë euro

Sport

Batatina mbështet delegimin e gjyqtarëve të rinj në Superligë