Sport

Vendi dhe data për finalen e madhe të Kupës së Italisë

Atalanta dhe Juventusi janë dy skuadrat që do ‘luftojnë’ për trofeun e Kupës së Italisë për këtë vit, shkruan Zeri.info.

Atalanta të mërkurën mbrëma shënoi fitore 3-1 ndaj Napolit në gjysmëfinale, teksa ‘Zonja e Vjetër’ eliminoi Interin me rezultatin e përgjitshëm 2-1.

Juventusi e ka fituar 13-të here deri më tani Kupën e Italisë dhe është klubi më i trofeshëm në këtë garë, kurse skuadra nga Bergamo ka triumfuar vetëm një herë.

Finalja për këtë vit mes Atalantas dhe Juventusit zhvillohet më 19 maj në ‘Giuseppe Meazza’ nga ora 20:00.

Postime të ngjajshme
Sport

Ndeshjet e javës së 16-të në Grupin B të Ligës së Parë, Flamurtari - Ferizaj ndeshja kryesore

Sport

Llapi thumbon Ballkanin para përballjes në kampionat

Sport

Luhet në tri ditë të ndryshme, orari i xhiros së 22-të në Superligë

Sport

Munishi tregon se pse Prishtina e mposhti Dritën