Sport

Vëllaznimi shumë afër marrëveshjes me 4 lojtarë

Njëra ndër ekipet më aktive në këtë afat kalimtar nga Liga e Parë është padyshim KF Vëllaznimi, e cila deri tash ka transferuar 5 lojtarë.

Donati Toma, Zamir Vjerdha, Daniel Disubi dhe Donart Sheqerolli, që të gjithë do të luajnë për skuadrën nga Gjakova në stinorin e ri, shkruan Gazetasheshi.com

Në anën tjetër, lojtarë sikurse Viktor Kuka, Festim Krasniqi, Albutrint Morina dhe Adnan Haxhaj janë parë duke u stërvitur në kampin e njëres prej skuadrave më të suksesshme në Kosovë.

GazetaBlic ka raportuar gjatë ditës së sotme se Viktor Kuka dhe Festim Krasniqi do të jenë lojtarët e ri që do t’i transferojë skuadra gjakovare.

“Kuqezinjët e Jakoves” kanë emëruar së fundmi Granit Begollin si kryetrajnerin e klubit.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar