Sport

Vëllaznimi godet me transferimin e radhes

Tani është edhe koha e merkatos, ku shumë futbollistë shqiptarë kanë bërë lëvizje të tyre në karrierë, shkruan Gazetasheshi.com.

Njëri nga futbollistët të cilët ka bërë lëvizje për sezonin e ri është mbrojtësi Viktor Kuka, i cili ka arritur një marrëveshje me Vëllaznimin.

Lajmin për afrimin e mbrojtësit e ka bërë të ditur vetë klubi nga Gjakova, duke theksuar se nga sot Kuka, do t’i mbroj ngjyrat e kuqezinjëve.

31 vjeçari te Vëllaznimi, do të jetë pjesë për edicionin 2021/22.

Postimi i plotë:

VIKTOR KUKA ka vendosur të bëhet pjesë e klubit kuq e zi nga Gjakova.

Mbrojtësi i djathtë Kuka ka arritur marrëveshje me klubin për sezonen 2021/22.

Kuka me një përvojë shumë të madhë në futbollin kosovar ishtë lojtarë i këtyre klubeve:

FC Prishtina, KF Teuta, KF Llapi, FC Drita, FC Ferizaj, FC Feronikel dhe së fundmi ishte pjesë e FC Malisheva.

Postime të ngjajshme
Sport

Pas ndeshjes me Lazion, Mourinho fjaloset me gazetarë dhe e braktis konferencën

Sport

Ylli i Serie A shënon gol të mrekullueshëm me shishe të ujit në dorë

Sport

Dueli i zjarrtë në Champions, PSG – Man City: Guardiola ka disa fjalë për Messin

Sport

Joshua u dërgua në spital menjëherë pas humbjes ndaj Usyk