Lajme

Veliu s’i ndal akuzat ndaj Osmanit

Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, ka komentuar vizitën e u.d të Presidentit, Vjosa Osmani në Podujevë ku kjo e fundit e uroi kryetarin e komunës, Shpejtim Bulliqin për pozitën e re.

Veliu në Pressing të T7 tha se Osmani “ja ka bërë argatin Bulliqit” dhe se e kishte pritur një gjë të tillë nga ajo.

“E kam prit një gjë të tillë sepse edhe ajo ja ka bërë argatin aq sa ka mundur”, tha Veliu.

U.d. e presidentit Vjosa Osmani ka shkuar sot në Podujevë ku është pritur nga kryetari i komunës, Shpejtim Bulliqi.

Bulliqi ka treguar në rrjetin social Facebook se cfarë u bisedua në takim.

“Takim me u.d. Presidenten Vjosa Osmani. Sot pritëm në takim u.d. Presidenten Vjosa Osmani, e cila ka vizituar Podujevën. Me këtë rast zonja Osmani më ka uruar për marrjen e besimit të qytetarëve llapjanë për të udhëhequr me Komunën e Podujevës dhe na uroi suksese në realizimin e objektivave dhe projekteve me interes për qytetarët llapjanë”, ka shkruar ai.

Postime të ngjajshme
Lajme

Nga këto komuna janë rastet e reja me koronavirus

Lajme

Këto janë rastet e reja me Covid-19

Lajme

Enver Hasani tregon skenarët në rast mos certifikimit të Kurtit: Mund të bëhet kryeministër, por pastaj ndodhë kjo

Lajme

Ky është kandidati i PDK-së që nuk mund të garojë në zgjedhjet e 14 shkurtit