Sport

Vjen goli i tretë në ndeshjën, Gjilani – Arbëria

Sot do të zhvillohet ndeshja e fundit e xhiros së pestë në Superligën e Kosovës në futboll.

Gjilani do ti bëj konak skuadrës së inkuadruar në Superligë, Arbërisë në stadiumin e qytetit në Gjilan, shkruan Gazetasheshi.com

“Kuqebardhët” nga katër xhiro të zhvilluara kanë grumbulluar vetëm 5 pikë, kurse “Stuhia e Kuq” është edhe befasia e këtij kampionati pasi gjendet në vendin e dytë me 8-të pikë të tubuara.

Gazeta “Sheshi” do të ju raportoj minutë pas minuti për këtë ndeshje.

LIVE

Gjilani 2:1 Arbëria

60′ GOOOL | Edison Kqiku (Gjil) gjuan bukur brenda zonës pas një pasimi fantastik të Darko Nikaç dhe realizon për 2-1.

52′ Jackson Ferreira (Gjil) ndëshkohet me karton të verdhë!

51′ Gerhard Progni (Gjil) me volej provon goditjen nga afërsia, por traversa i’a mohon golin.

50′ Zëvendësim te Gjilani: Edison Kqiku inkuadrohet në vend të Fiton Hajdarit.

– Starton pjesa e dytë!

– Mbyllet pjesa e parë!

45+2′ Labinot Ibrahimi (Arb) ndëshkohet me karton të verdhë!

+3 minuta shtesë!

43′ GOOOL | Gramoz Kurtaj (Gjil) gjuan brenda zonës dhe realizon për ta barazuar rezultatin, 1-1.

36′ Fiton Hajdari (Gjil) ndëshkohet me karton të verdhë!

28′ GOOOL | Dior Zabërgja (Arb) gjuan nga largësia dhe shënon për 0:1.

25′ Fiton Hajdari (Gjil) gjendet i vetëm me ‘gardianin’ Donat Kaçiu, i cili pret goditjen e tij në një mundësi 100% për gol.

23′ Almir Kryeziu (Arb) provon me një goditje, por Fustar bllokon goditjen e tij

18′ Besar Musolli (Gjil) gjuan nga largësia, por topi përfundon mbi portë.

16′ Keita Azizi (Gjil) tentojë me kokë pas një harkimi nga Progni, por rrezikun e largon Ibrahimi.

14′ Lojë e luftuar në mesfushë, por ende pa rast serioz.

08′ Zabërgja (Arb) tenton nga largësia, Koliçi e pret pa problem.

05′ Gjilani po sulmon në minutat e para, Arbëria po mbrohet mjaftë mirë.

– Starton ndeshja!

Formacionet zyrtare:

Gjilani: Koliçi, Frashëri, Rapa, Fustar, Ferreira, Aziz, Musolli, Kurtaj, Hajdari, Progni, Nikac. Kryetrajner: Gentian Mezani

Arbëria: Kaçiu, Pira, Ibrahimi, Arrabal, Avdulli, Bahtiri, Zabërgja, Bruqi, Llugiqi, Kryeziu, Hasan. Kryetrajner: Arbnor Morina

Gjyqtarët: Selim Isufi, Fatlum Berisha, Bujar Selimaj, Tefik Maloku

Stadiumi i qytetit në Gjilan

Postime të ngjajshme
Sport

Munishi kapet me drejtorin e Dritës: Veç për volejboll mundesh mem fol

Sport

Shtatë futbollistë shqiptarë tek Lokomotiva e Zagrebit, ja sa është paga mesatare tek klubi kroat

Sport

“Skifterat” me komunikatë publike: Qëndrojmë prapa Gjilanit dhe vendimeve të presidentit Zuka

Sport

Ibrahimi paralajmëron Drenicën para takimit të së martës