Lajme

Vehbi Kajtazi tregon se kush mund të fitoj garën për kryetar të Mitrovicës

Sipas gazetarit Vehbi Kajtazi, Agim Bahtiri, kryetar i Mitrovicës mund të fitojë garën për kryetar të komunës, edhe nëse garon pa parti.

Kur është diskutuar për rolin e kandidatëve dhe partive, Vehbi Kajtazi ka thënë se kandidatët si personalitete lokale kanë ndikim të veçantë.

“Agim Bahtiri fiton pa parti në Mitrovicë”, ka thënë Vehbi Kajtazi.

Në tv Dukagjini edhe analisti Astrit Gashi ka thënë se VV pritet ta fitoj lehtësisht Mitrovicën, madje ai ka thënë se Agim Bahtiri do të fiton pa balotazh.

Ende nuk dihet nëse Agim Bahtiri do të jetë i propozuari i LVV-së për kryetar të Mitrovicës.

Në opinion po përmendet edhe emri i deputetit Armend Muja si kandidat për kryetar.

Postime të ngjajshme
Lajme

“Bisha” që u rrokullis në bjeshkët e Deçanit, dalin detajet se cila është vlera e saj

Lajme

Reagon koloneli amerikan që shërbeu në Kosovë, pasi mbështetësi i Kurtiti tha se SHBA’ja nuk duhet të përzihet në punët e brendshme të Kosovës

Lajme

Ja cili është qyteti i fundit i çliruar nga Serbia 22 vjet më parë

Lajme

Rufki Suma i çon ‘selam’ Ramiz Lladrovcit si kryetari më i mirë i zgjedhur