Sport

Vedat Muriqi në fundjavë debuton me Lazion

Një lajm shumë i mirë vjen në këto momente për Vedat Muriqin.

Ylli i kombëtares së Kosovës, që mungoi në ndeshjet e nëntorit për shkak të lëndimit, pritet që në fundjavë të debutojë me skuadrën e re.

Sipas mediave italiane, Ciro Immobile do të mungojë, çka do të thotë se përkrah Correas do të luajë sulmuesi prizrenasi.

Muriqi, këtë verë kaloi nga Fenerbahce te ekipi romak, teksa nga mediat në Apenine llogaritet si Ibrahimovici i Kosovës.

Më poshtë edhe formacioni i mundshëm i biancoçelestëve për duelin e fundjavës përballë Sampdorias në udhëtim.

XI: Strakosha, Patric, Parolo, Acerbi, Anderson, Savic, Leiva, Alberto, Fares, Muriqi,Correa.

Postime të ngjajshme
Sport

Werder Bremen konfirmon një rast me COVID-19 në skuadër

Sport

ZYRTARE: Publikohet renditja e re e FIFA-s, kjo është pozita e Kosovës

Sport

Trajneri spanjoll drejton Kosovën për ndeshjet ndaj Malit të Zi dhe Suedisë

Sport

“Cima” ka një dedikim për Munishin dhe lojtarët