Lajme

Vdes regjisori i njohur shqiptar

Regjisori i njohur shqiptar, Vladimir Kasaj ka vdekur ditën e sotme në moshën 70-vjeçare.

Lajmin e kanë bërë të ditur familjarët e tij përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”. Varrimi do të bëhet ditën e sotme në ora 14:00 në Sharrë.

“Të nderuar të afërm dhe miq, me trishtim të thellë ju njoftojmë për ndarjen nga jeta të njeriut tonë të dashur, bashkëshortit dhe babait Vladimir Kasaj. Varrimi do të bëhet në orën 14.00 në Sharrë duke u nisur nga agjencia funerale Alba 2000, pranë Medresesë, Rruga e Dibrës 302. Vizitat do te kryhen po pranë kësaj agjencie, ditën e martë date 09/11 nga ora 09:00 deri në 13:00 dhe 16:00 deri ne 20:00. Familja”, thuhet në njoftim.

Ai njihet si autor i shumë filmave “Flaka e maleve”, “Ditët që sollën pranverën”, “Rikonstruksioni”.

Related posts
Lajme

Përparim Rama ia ofron Arben Vitisë postin e Drejtorit të Shëndetësisë

Lajme

Kjo është bomba 907 kg që u gjet sonte në Merdare

Lajme

Grushte, shqelma e kapje për flokë: Bëhen “llom” mes vete dy femra në Fushë Kosovë

Lajme

Kjo është gruaja më e kërkuar në Evropë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *