Lajme

Vdes një mësues nga koronavirusi në Kosovë

Mësimdhënësi nga Podujeva, Bedri Raçi ka vdekur si pasojë e infektimit me koronavirus, shkruan Gazeta Express.

Lajmin e bëri të ditur u.d i kryetarit të Podujevës, Nexhmi Rudari, përmes një postimi në Facebook.

“Me pikëllim mora lajmin për ndarjen nga jeta të mësimdhënësit Bedri Raçi, i cili nuk arriti t’i mbijetojë përballjes me Covid-19. I shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes, miqve dhe kolegëve të tij.
I përjetshëm kujtimi për Bedriun”, ka shkruar Rudari në Facebook.

Kujtojmë se deri më sot numri i viktimave nga COVID-19 në Kosovë ka arritur në 798./

Postime të ngjajshme
Lajme

Burime brenda KQZ-së: Bulliqi i VV-së fiton pa balotazh!

Lajme

Ekskluzive: Adnan Merovci tregon sa herë janë takuar Adem Jashari e Ibrahim Rugova

Lajme

E turpshme – Gent Cakaj suImohet në Shqipëri pse e vizitoi Prekazin e Adem Jasharit

Lajme

LDK s’bën zë, Rudari ka pak fjalë, por jo shumë shpresëdhënëse