Lajme

Vdes nga Covid-19 grimerja kosovare, ishte shtatzënë!

Pandemia COVID-19 vazhdon të marrë jetën e të rinjve në vendin tonë.
Grimerja Liberta Selaci, e cila ishte shtatzënë ka humbur jetën si pasojë e infektimit me Covid-19, shkruan Gazeta Infokus.

Lajmi për vushtrriasen është bërë i ditur në rrjetet sociale.

Varrimi bëhet në varrezat e fshatit Banjske, në orën 13:00. /Gazeta Infokus/

NJOFTIM!
Te nderuar dashamire, shoqeri e familjare

Liberta na la, mbreme vone ia dorzoi shpirtin Krijuesit fuqiplote bashke me beben, qe e kishte ne barkun e saj e qe e donte aq shume.

Liberta, me e mira prej nesh, luftoi shume, por nuk ia doli.

Shpirtin na e keputi, duke na lene nje varre te hapur per tere jeten ne loçken e zemres sone.

Liberta, per shpetimin e te ciles u lut i tere qyteti, e tere shoqeria e familja jone, do te mbetet kujtimi me i mire e me i dashur ne jetet tona.

Pusho e qete me bebushin tend, e neve na prit atje, ne Xhenetet e Allahut!

Varrimi behet ne varrezat e fshatit Banjske me Dreke ne ora 13:00 ne rreth te ngushte familjar e shoqeror.

Te pame nuk do te kete, pasiqe duhet respektuar vendimi per masat anti Covid-19.
Me dhimbje te thelle,

Familja Selaci dhe Hasani

Postime të ngjajshme
Lajme

KEDS: Në këto zona do ketë ndërprerje të energjisë elektrike

Lajme

Rama i përgjigjet ftesës së Kurtit, tregon se a do ta vizitojë Kosovën

Lajme

Kjo është mosha e 19 viktimave që humbën jetën nga virusi

Lajme

Policia jep detaje për vdekjen e 23 vjeçares nga Drenasi