Sport

Vdes legjenda e Real Madridit

Sot gjatë ditës ka ndërruar jetë legjenda e klubit të Real Madridit, Enrique Perez Pachin, në moshën 82 vjeçare. transmeton Zeri.info.

Klubi madrilen ka njoftuar për vdekjen e tij, përmes faqes zyrtare të klubit, ku edhe i kanë shprehur ngushëllime familjes së ish-lojtarit.

Pachin ka luajtur te Real Madridi mes viteve 1959 dhe 1968, duke regjistruar kështu 218 ndeshje me fanellën e klubit mbretëror.

Enrique Perez Pachin me ‘Los Blancos’ ka fituar dy herë Kupën Evropiane, shtatë herë titullin dhe një herë Kupën. /Zeri.info

Postime të ngjajshme
Sport

Superliga e Kosovës: Rënditja tabelare pas xhiros së 23-të

Sport

Superliga e Kosovës: Mbyllet me këtë rezultat ndeshja, Feronikeli – Drita

Sport

Ja rezultatet komplete në Ligën e Parë

Sport

SUPERLIGA LIVE: Mbyllet pjesa e parë me këtë rezultatë